Péče a údržba

Péče a údržba kamínkových podlah

Pokyny pro péči o unikátní koberec z přírodního mramoru HADALAN®

Pro dlouhodobé zachování kvality a trvanlivosti doporučujeme plochu pravidelně udržovat a čistit. Při dodržení následujících pokynů si svou krásnou novou podlahu jistě budete užívat mnoho dalších let. 

1. Počáteční péče 

Bezprostředně po instalaci není nutné podlahu čistit. Mějte na

paměti, že plné zatížení podlahy je možné až po 7 dnech.

Během této doby chraňte povrch před znečištěním od hlíny,

organických nečistot, chemikálií, nápojů a potravin.

Nepoužívejte žádná chemická čistidla. Styk s takovými látkami

může způsobit změnu barevnosti a narušení pevnosti.

2. Úklid vnějších povrchů

V závislosti na znečištění lze podlahu čistit suchou nebo mokrou cestou. Běžná údržba se provádí vysavačem nebo koštětem. Důkladnější čištění mokrou cestou doporučujeme dělat mopem a teplou vodou a neutrálním čistidlem např. koncentrátem VESTEROL® A 10DD (HAHNE).  V případě hrubších nečistot použijte tlakový čistič a nečistoty ostříkněte proudem vody. Péče a údržba by měla být v pravidelných intervalech a to nejméně jedenkrát za měsíc.

 

3. Základní hloubkové čištění

1-2 krát za rok by mělo být provedeno důkladné čištění a to včetně čištění tlakovou vodou. Pro zachování velmi důležité drenážní funkce kamínkového koberce je nezbytné propláchnout důkladně póry a nechat vodu volně odtékat. Jako přísadu k vysokotlakému čištění lze rovněž použít koncentrát VESTEROL® A 10DD (HAHNE) Pokud se v zimních měsících na povrchu objeví lišejníky a povlak, lze jej snadno odstranit pomocí protiplísňového a čistícího přípravku INTRASIT® SE-SL DD (HAHNE).

4. Obnova vzhledu a povrchu

V závislosti na intenzitě používání kamenného koberce se může po několika letech používání narušit povrchová ochranná vrstva a mohou začít vystupovat nechráněné stěny jednotlivých kamínků. V takovémto případě lze povrch velmi snadno obnovit do původního vzhledu. Pro tyto účely lze použít vysoce kvalitní ochranný nátěr HADALAN® TOP G 32P(HAHNE).