Péče a údržba

Péče a údržba kamínkových podlah

Pokyny pro péči o unikátní koberec z přírodního mramoru HADALAN®

Pro dlouhodobé zachování kvality a trvanlivosti doporučujeme plochu pravidelně udržovat a čistit. Při dodržení následujících pokynů si svou krásnou novou podlahu jistě budete užívat mnoho dalších let. 

1. Počáteční péče 

Bezprostředně po instalaci není nutné podlahu čistit. Mějte na Bauprotect.cz - ,

paměti, že plné zatížení podlahy je možné až po 7 dnech.

Během této doby chraňte povrch před znečištěním od hlíny,

organických nečistot, chemikálií, nápojů a potravin.

Nepoužívejte žádná chemická čistidla. Styk s takovými látkami

může způsobit změnu barevnosti a narušení pevnosti.

2. Úklid vnějších povrchů

V závislosti na znečištění lze podlahu čistit suchou nebo mokrou cestou. Běžná údržba se provádí vysavačem nebo koštětem. Důkladnější čištění mokrou cestou doporučujeme dělat mopem a teplou vodou a neutrálním čistidlem např. koncentrátem VESTEROL® A 10DD (HAHNE).  V případě hrubších nečistot použijte tlakový čistič a nečistoty ostříkněte proudem vody. Péče a údržba by měla být v pravidelných intervalech a to nejméně jedenkrát za měsíc.

Bauprotect.cz - , 

3. Základní hloubkové čištění

1-2 krát za rok by mělo být provedeno důkladné čištění a to včetně čištění tlakovou vodou. Pro zachování velmi důležité drenážní funkce kamínkového koberce je nezbytné propláchnout důkladně póry a nechat vodu volně odtékat. Jako přísadu k vysokotlakému čištění lze rovněž použít koncentrát VESTEROL® A 10DD (HAHNE) Pokud se v zimních měsících na povrchu objeví lišejníky a povlak, lze jej snadno odstranit pomocí protiplísňového a čistícího přípravku INTRASIT® SE-SL DD (HAHNE).

4. Obnova vzhledu a povrchu

V závislosti na intenzitě používání kamenného koberce se může po několika letech používání narušit povrchová ochranná vrstva a mohou začít vystupovat nechráněné stěny jednotlivých kamínků. V takovémto případě lze povrch velmi snadno obnovit do původního vzhledu. Pro tyto účely lze použít vysoce kvalitní ochranný nátěr HADALAN® TOP G 32P(HAHNE).